Sivas Belediye Başkanı Dr. Adem Uzun, kentsel dönüşüm çalışması devam eden Esentepe ve Yunus Emre Mahallesi’ni ziyaret etti

Çalışmalar hakkında bilgi alan Uzun, “Hemşehrilerimizin desteği ile bölgeyi yeniden inşa ederek gelecek nesillerimize daha kaliteli ve daha yaşanabilir bir şehir bırakacağız.” dedi.

Kentsel dönüşüm alanında açıklama yapan Başkan Uzun, “Hızlı bir şekilde konut projelerini başlatmayı planlıyoruz. Alan oldukça geniş bir konumda, vatandaşlarımız ile uzlaşmayı sağlayarak alanın altyapı çalışmalarının yanı sıra üst yapı çalışmalarını da tamamlayarak kullanıma sunmayı planlıyoruz.” dedi.

“DAHA GÜVENİLİR EVLERDE YAŞAMANIZI SAĞLAYACAĞIZ”

Başkan Uzun’un ikinci durağı ise Türk-İş Blokları oldu. Kentsel dönüşüm projesi uygulanacak alanda mahalle sakinleri ile bir araya gelen Uzun, proje hakkında bilgi vererek mevcut yapıların olası bir depremde yıkılma riski taşıdığını belirtti.

Başkan Uzun, “Bu alanı kentsel dönüşüm kapsamında yeniden inşa ederek vatandaşlarımızın hizmetine sunmak istiyoruz. İstişare ve iletişimle daha rahat, daha temiz, daha güvenilir evlerde yaşamanızı sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x